Jižní Kréta pro milovníky přírodních krás, mýtů, legend a historie

Přidat na Seznam.cz

Vítejte na Krétě, největším řeckém ostrově plném krásných písečných pláží, antických památek i malebných vesniček s typickými bílými domečky s modrou střechou. Ale také skvělého jídla a pohostinných Řeků.
Milujete historii? Především tu z dob antického Řecka? Pokud ano, tak vyrazte na Krétu. Zapomeňte ale na pouhé povalování se na pláži!

Bájná Kréta má co nabídnout

Především jižní Kréta je v mnoha ohledech výjimečné místo. Plná nejenom přírodních krás, ale také nesmírně bohatého kulturního dědictví. Mýtů, legend a pestrých dějin. Ráj pro všechny milovníky archeologie a historie.

Odsuňte svou dovolenou na podzim

Ti by si svou dovolenou měli odložit až na podzim, konkrétně na termín od 23.9. do 3.10.2021. V této době se mohou zúčastnit unikátního poznávacího zájezdu, během něhož tento největší řecký ostrov opravdu zevrubně poznají. A tím si rozšíří spektrum svých nabytých znalostí. Dovolená Kréta pak pro ně rozhodně bude v mnoha ohledech nezapomenutelná.

Neztrácejte čas pouhým povalováním na pláži

Kréta dovolená 2021? Zapomeňte na lenošení na pláži a vydejte se po stopách slavné mínojské civilizace a prvního římského osídlení. Na Krétě najdete byzantské kaple, benátské přístavy i turecké paláce.

Programově nabytá, a přitom cenově dostupná dovolená

Je v hledáčku vašeho zájmu dovolená Kréta levně? Pokud ano, jste na správné adrese. U cestovní kanceláře Redok, specializující se na zájezdy do Řecka, vás podzimní poznávací zájezd vyjde na necelých 25 tisíc korun. V ceně je přitom návštěva těch nejvýznamnějších krétských památek. Paláce Knóssos, rodiště boha Día, pozůstatků antického města Górtys, starověkého střediska Festós, ruin antického města Lató i zátoky u malebné vesničky Mátala.

Navštívíte i ostrov Santorini

S podrobným itinerářem vaší dovolené se můžete seznámit na odkazu jižní Kréta dovolená. Ještě bychom vás měli upozornit na výlet na nedaleký ostrov Santorini, další skvost mezi řeckými ostrovy a ráj pro fotografy v jednom. Většina ilustračních fotografií z katalogů cestovních kanceláří je focena právě zde.
Pokud zkratka dovolená Řecko, tak jednoznačně na Krétě.

Foto zdroj: Hello Lightbulb/Unsplash.com