Sauna může prospět vašemu tělu

Přidat na Seznam.cz

Představa horkého posezení, blahodárného pocení a odpočinku, to je představa většiny lidí o sauně. Toto teplé slovíčko znamená v překladu „místnost ze dřeva“. Zdraví prospěšný a velmi příjemný vynález sauny pochází ze studeného Finska. Pojďte se zahřát!

Zázračná sauna
I přesto, že má sauna nejasný historický původ, více než jasný je její účinek na zdraví. Během pobytu v sauně dochází k příjemnému ohřátí těla, relaxaci, uvolnění a regeneraci svalů. Uklidní se tělo i mysl a odbourávají se i poslední zbytky stresu. To všechno díky zvýšenému prokrvení, lepší látkové výměně a regulaci krevního tlaku. Šlachy a svaly se uvolňují, stávají se pružnější a dochází k příjemnému hloubkovému uvolnění. Následné ochlazení vyvolává nervové podráždění, které způsobuje osvěžení těla a duše.

Se saunou omládnete
Základem správného saunování je průměrně dlouhé sezení, někdy stačí okolo 15 minut ve vyhřáté sauně a následné prudké ochlazení. Pravidelné střídání zahřívání – ochlazování a pravidelné saunování výrazně posiluje imunitu. Lidé dokonce zvažují i sauny na míru.

Elixír zdraví
Teplem se otevírají póry na pokožce, čímž dochází k jejímu hloubkovému čištění. Výsledkem je sametově měkká, uvolněná a hluboko do pórů vyčištěná pokožka. Při saunování se jednak posiluje imunita, ale rovněž si potrénujete cévy. Teplo v sauně nejprve krevní tepny rozšíří a po ochlazení těla se následně zúží.

Do sauny kdykoliv
Během saunování se uvolňují kvanta endorfinů, které přinesou úlevu a uvolnění těla. Do sauny to láká hlavně v zimě, aktuální je během celého roku a právě pro její prokazatelné zázračné účinky na zdraví si ji určitě nenechte ujít ani vy.

Atypické sauny
Dokonalá řešení pro vestavěné sauny na míru nalezneme i v České republice, lze si tak dopřát řešení na míru. K vytvoření sauny podle našich snů lze využít bohatou paletu možností. Může jít o způsob výhřevu, osvětlení nebo výběr ostatních detailů, kterými saunu můžeme vylepšit.