Výkladu z karet jsem nevěřil, svěřil se muž. Přesvědčil se o opaku

Přidat na Seznam.cz

Výklad z karet a duchovno v nás zanechávají zvláštní pocity. Někteří mají tendenci těmto duchovním věcem nedůvěřovat, avšak tento svět je obestřen zvláštnostmi.

Je známo, že své věštce měli už i panovníci a mají je dodnes. Například královská rodina ve Velké británii využívá služeb věštců. Lady Diana měla také svou věštkyni, které napovídaly hvězdy.

Magie, která odajkživa poutá naši pozornost, se postupně dostává do popředí, a začínají k ní inklinovat i muži, kteří doposud výkladu karet, tarotu, černé magii a horoskopům odolávali.

Získali jsme příběh muže, který kartám a magii nevěřil, nicméně nabyl později opačného přesvědčení, protože příběh se postupně plnil. Nepřál si zveřejnit své jméno, jedná se totiž o významneho manažera a ředitele podniku. „Bohužel v manažerském světě čísel, bych mezi kolegy byl za blázna, proto budu raději, když článek bude anonymní.“ – svěřil se na začátku rozhovoru vysoce postavený manažer Honza a postupně začal odkrývat svůj příběh, o tom, jak se podrobil výkladu z tarotových karet věštkyně Lucie.

„Nikdy by mě nenapadlo, že si nechám věštit svůj život z tarotových karet.“ – říká Honza, který se dostal k věštkyni náhodou. Tehdy je seznámila náhodou kamarádka. Honza byl v těžké životní situaci. Měl náročnou práci a čelil značnému vytížení. Práci stavěl na první místo. „Když jste mladí, chcete se prosadit, získat peníze, a vše ostatní dáte na druhou kolej.“

Postupně se Honzův život promněnil tak, že zůstal téměř bez přátel, intimního vztahu, byl pracovně vytížen, objevovali se u něj první příznaky deprese a syndromu vyhoření. Honza si to začal uvědomovat, ale pomoc hledal marně. Vlastně si nedokázal ani připustit, že je s ním něco v nepořádku. Celá tato situace trvala několik let, až na jednom z důležitých pracovních mítingů zcela vybuchl: „Zasraný čísla, kde máme čísla.“ křičel hrubě po zaměstnancích, přestože firma skvěle rostla. Po čase si uvědomil, že jeho život není, jaký býval. Vždyť býval přece šťastný, svou práci miloval.

„Nevím, kde bych dnes byl, kdyby mě kamarádka zcela náhodou neseznámila s věštkyní.“ – říká Honza. Jednou na ně, když už si nevěděl rady, narazil v restauraci pod Petřínem. Pozdravil nejprve kamarádku, která ho seznámila s Lucií. „Okamžitě mě zaujali její oči, byl v nich něco zvláštního.“ Když padlo pár sklenic vína a přišlo náhodou řeč na věštění z karet, Honza už nebyl k těmto věcem tak skeptický. Lucie mu začala klást vybrané karty na stůl. Na všech kartách bylo něco, co Honza doposud ve svém životě neviděl. Vůbec na tyto věci nezaměřoval ve svém životě pozornost.

V průběhu tří let se najednou věci začaly měnit. Příběh na třech kartách se Honzovi najednou zhmotnil i v životě. Dnes má Honza vlastní podnikání, manželku, spokojený a naplněný život. Jenom díky tarotovým kartám?