Zlato je skvělou volbou nejen pro konzervativní investory. Jeho velkým plusem je, že dokáže ochránit finance před inflací

Přidat na Seznam.cz

Máte našetřenou zajímavou částku a bojíte se, že vám kvůli inflaci zůstanou jen oči pro pláč? Nemusíte mít obavy, stačí, když se náležitě připravíte. Dokonce i proti takovému strašáku, jako je inflace, existuje spolehlivá a vysoce účinná ochrana. Nejedná se přitom o žádnou průlomovou novinku, nebo vysoce sofistikovaný a náročný postup. Naopak!!! Tím nejlepším prostředkem v boji s inflací je drahý kov, který lidstvo užívá jako uchovatele hodnoty po tisíciletí. Jedná se o zlato.

I v moderní době jsou často staré metody ty nejlepší. Jako prostředek k zajištění prostředků zlato dosud nebylo překonáno

Zdá se vám rada, abyste investovali do zlata, podezřele jednoduchá? Právě ta nejjednodušší řešení jsou často nejefektivnější. A v současné situaci to platí obzvlášť. Zlato se totiž již mnohokrát osvědčilo jako to nejlepší možné řešení ve chvíli, kdy peníze rychle ztrácejí svou cenu. A proto se nedomnívejte, že právě teď nebude tento postup fungovat. Hodnota zlata navíc v průběhu času z dlouhodobého hlediska roste, s vysokou pravděpodobností tak hodnotu svých prostředků ještě navýšíte. Zatímco banky vám dnes žádný zajímavý úrok nenabídnou, u zlata se můžete dočkat příjemného překvapení.

Proč byste měli nakoupit zlato co nejdříve? Není lepší ještě počkat, jak se situace vyvine?

Inflace už není jen na obzoru, v České republice můžeme již pozorovat její projevy. Jedná se důsledek pandemie koronaviru, resp. přísných opatření, jež většina států na celém světě aplikovala už od jara uplynulého roku. Česká republika rozhodně nebyla výjimkou, naopak patřila mezi první země, které výrazně omezily mezilidské kontakty a nařídily nošení ochrany dýchacích cest. Ani tak se však nakonec nepodařilo zabránit velkým ztrátám na životech. Výrazné škody navíc utrpěla i ekonomika, činnost firem v mnoha segmentech byla po dlouhé měsíce výrazně omezena či dokonce zcela zakázána. Negativní dopady mělo i uzavření škol, které přinutilo mnohé rodiče zůstat s potomky doma. Období rychlého ekonomického růstu a blahobytu tak vystřídal propad. Pokud zlato nakoupíte hned, dokážete se před inflací ještě ochránit.

Komu hrozí ztráty a snížení životní úrovně?

Doposud mezi postiženou skupinu patřili zejména podnikatelé a zaměstnanci působící v turismu, gastromomii, zábavním průmyslu, kultuře, sportu a dalších postižených odvětvích. Ti často přišli o možnost výdělku, nebo o nemalou část obvyklých příjmů, přímo kvůli zákazům a omezením vydaným vládou nebo ministerstvem zdravotnictví. Řada lidí musela dokonce ukončit podnikání, nebo platit z úspor výdaje za nájem provozovny, kterou nebylo možné využívat. Pro mnoho obyvatel České republiky byla jedinou možností zajištění příjmů úplná změna oboru. V tuto chvíli je sice situace téměř v normálu, ohroženou skupinou se však stali všichni, kteří mají úspory. Navíc není jisté, zda s nadcházejícím chladným počasím nevtrhne do Česka i navzdory očkování a imunitě těch, kteří koronavirus prodělali, nová vlna.

Zlato je osvobozeno od DPH. To platí pro zlaté mince i slitky

Stříbro je sice také dobrou investicí, na rozdíl od zlata však není osvobozeno od DPH. Proto se zlato v Česku nabízí za opravdu příznivou cenu. To dobře vědí i slovenští sousedé, kteří si ho s oblibou pořizují právě u českých prodejců. Zlaté slitky jsou ideální pro ty, kteří chtějí čistě přeměnit finance ve zlato. Alternativou k nim jsou zlaté mince Wiener Phiharmoniker, které na adrese zlate-mince.cz najdete za cenu srovnatelnou se slitky. Nejsou však opatřeny sériovým číslem, zaručí vám tak naprostou diskrétnost. Záleží vám i na sběratelské hodnotě? Tím pravým ořechovým jsou pro vás zlaté dukáty. V Českém království je nechal razit i slavný panovník Karel IV.

Foto zdroj: Jingming Pan/Unsplash.com